Rate this post

מה יכול להפוך כל אירוע לאירוע מיוחד ויוצא דופן שאותו יזכרו זמן רב? מלבד המקום בו נערך האירוע והתפריט, ישנו גם הצד החוויתי, שיכול להיות נגן פסנתר, להקת קצב, זמר בודד או תזמורת כלשהי. אומנים לאירועים יכולים להיות ליצנים, להטוטנים, מעגל מתופפים או במקרים מסוימים אם מדובר באירועי יום הולדת, האומן יכול להיות מפעיל משחקי חברה ופעילויות נוספות שמתאימות לגיל האורחים.

בעל האירוע שמזמין אומנים לאירועים צריך לוודא לעצמו איזה קהל יהיה נוכח באירוע. לדוגמא: בעל אירוע דתי או שומר מסורת שמשפחתו וחבריו דתיים ישכור לאירוע שלו אומן בעל זיקה לדת או אומן שתכניו הולמים וקרובים לדת. בהזמנה של אומנים לאירועים מומלץ תמיד כמובן לקחת את הטוב ביותר במחיר הסביר ביותר. למשל: אם נניח מדובר בזמר מזרחי כדי יהיה לקחת את הזמר "התורן" המככב באותה התקופה, או להזמין זמר לפי המלצה של בעל אירוע אחר שהביקורות עליו היו מצוינות.

אומנים לאירועים לעיתים אינם דווקא נמדדים לפי המוניטין שלהם שהרי המוניטין נע ביחס ישר למחיר הגבוה שהם ידרשו. ישנם זמרים שאינם מוכרים שיכולים להפוך כל אירוע לחוויה ובמחיר ריאלי ששווה לכל כיס. בנוסף לכך ישנם גם שילובים של העסקת יותר מאומן אחד, לדוגמא: מלבד העסקתו של התקליטן, במהלך האירוע ישנם כאלו ששוכרים מפעילי מופעי פירוטכניקה. בהקשר למופעים אלו יש לוודא שהמפעיל הינו בעל רישיון להפעלה. ישנם אירועים שבהם משתתפים מספר גדול יותר של אומנים באותו האירוע. לדוגמא: להקה של תוקעים בשופרות לבושים בבגדי כוהנים מסתוריים בצבע לבן. דבר זה מייקר את עלות האירוע באופן משמעותי.

ריבוי אומנים לאו דווקא ישדרג את האירוע, כיוון שלפעמים כל המוסיף גרוע. לעיתים בעלי השמחה שרוצים לרצות את המוזמנים מנסים להגיע לאירוע המדובר, המוצלח והמיוחד ביותר ושוכחים בעצם שזמן האירוע הוא יחסית קצר ומוגבל. לכן אם בעל האירוע יזמין מספר רב מדי של אומנים לזמן כה קצר הוא יחמיץ את ייחודו של האומן ואת הסיבה לשמה התכנסו לאירוע המדובר.

דבר חשוב שיש לזכור בעת תכנון האירוע הוא בדיקת האקוסטיקה של האולם. בהתאם לכך יש להזמין תזמורת מתאימה או לפחות לסכם עם האומן או הלהקה האורחת על עוצמת הנגינה ביחס לגודלו של האולם. בד"כ גם בעל האולם עצמו יכול להביא עצה מעצם היותו בעל וותק וניסיון בתחום.

עד עכשיו דובר רק על הצד המארגן – בעלי השמחה ומה לגבי האורחים עצמם? חתך האוכלוסייה של האורחים יכול להיות רבגוני. ישנם כאלו שאוהבים מוזיקה מזרחית, כאלו שאוהבים מוזיקה משנות השישים ואילו הנוער שאוהב מוזיקה עכשווית רועשת. לכן, בעל האירוע צריך לנסות ולהתחשב במגוון הטעמים ולדאוג מראש על חלוקה נכונה של המוזיקה לסוגיה. בעל השמחה צריך לבדוק ולשער בערך את עדיפותיהם של אורחיו הרבים.

הזמנת אומנים לאירועים

 היא למעשה דבר מורכב. לכן, ישנם מארגני אירועים מקצועיים ששווה לשכור את שירותיהם ולהתייעץ עמם כיוון שאולי ברגע ראשוני שירותם נראה כהוצאה מיותרת אך במבט שני אפשר להבין שניסיון עבודתם יכול להציל עלויות ולקלוע לטעמם של האורחים תוך התחשבות בשלל המגבלות שישנן.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *